Lacatus mecanic - Jucu - Cluj-Napoca

Agenția Pro iDeal Jobs angajează Lăcătuș mecanic pentru clientul său, firmă cu capital olandez, companie care confectionează conveioare spiralate mai exact benzi transportoare în formă de spirală.

Cerințe:

  • Experienţă anterioară în operaţiunile de mecanică, asamblare;
  • Cunoştinte şi experienţă în întreţinerea de rutină a uneltelor şi maşinilor de bază;
  • Bune cunostinte de desen tehnic; Experienţă sau calificarea anterioară a manevrării stivuitorului;
  • Experienţă sau calificarea anterioară a manevrării macaralei;
  • Disponibilitate program prelungit; Sa stie sa citeasca pe desenul tehnic dimensiunile si tolerantele si distanta dintre plane; Engleza mediu ar fi un plus.

Condiții:

  • Program de lucru: L-V : 06:00 - 15:00 ( 1 ora este pauza de masă);
  • Transport asigurat pe rutele: Dej - Gherla - Jucu / Campia Turzii - Turda - Cluj Napoca - Apahida Jucu;
  • Abonament 7Card;
  • Orele suplimentare se platesc cu spor de 100%;
  • Tichete de masa de 20 lei;
  • Bonus de Paste si de Craciun;
  • Salariu fix.

Responsabilități:

  • Citeşte desenele tehnice de bază şi complexe, a instrucţiunilor de lucru şi a specificaţiilor tehnice;
  • Înţelege toate elementele esenţiale ale specificaţiilor tehnice şi modul în care acestea se aplică procesului de asamblare;
  • Utilizează dispozitive de măsurare generale şi diferite instrumente pentru asamblarea transportoarelor şi a componentelor acestora;
  • Instalează şi îndepărtează transportul de la manipulator în timpul fazelor de producţie şi testare;
  • Efectuează asamblare, reglare, testare pe toate transportoarele model SV şi SVN conform specificaţiilor tehnice; Participă la instruirea şi îndrumarea noilor angajaţi; Participă activ la îmbunătăţirea continuă a produselor şi proceselor.

Anuntul Lacatus mecanic - Jucu - Cluj-Napoca este adaugat de pe OLX.ro.